Choose your languageand country
Czech
German
English
Polish
Save to shopping list
Create a new shopping list

Odsłuch flagowej serii Sword

2018-04-19
Odsłuch flagowej serii Sword

Zgodnie z obietnicą zaczynamy przygodę z naszym blogiem. Na początek do odsłuchu wzięliśmy kabel głośnikowy oraz interkonekt z flagowej serii Sword podłączony w secie.

Zgodnie z tym co opisuje producent konstrukcja tego przewodu kształtuje się następująco:

"Tajemnicą jest bifilarne uzwojenie licowych przewodników złożonych z 24 indywidualnie izolowanych żył. Uzwojenie bifilarne tworzy 12 żył helikalnie nawiniętych w jednym kierunku i 12 żył w kierunku przeciwnym. Pole magnetyczne wytwarzane przez przewód podzielone jest na dwa wzajemnie znoszące się pola. Duża ilość wzajemnie izolowanych żył w kablu Sword redukuje efekt naskórkowości. Z tego powodu Sword jest bezindukcyjnym i stabilnym fazowo kablem."

Prezentacja dźwięku

Po kilku dniowym przesłuchaniu interkonektów oraz kabla głośnikowego Supry Sword w secie już od samego początku można było zauważyć, że mamy do czynienia z kablami z "wyższej półki". Są to na pewno kable, które pokazują nam przestrzenne brzmienie oraz bardzo dobrze odwzorują naturalność w postaci dźwięku. W naszym systemie dało się wyczuć, że górne rejestry były trochę zbyt ostre (po dłuższym czasie odsłuchu mogłoby to być męczące), jest to wskazówka dla osób posiadających systemy bardziej ciemno grające, wycofane, które chciałyby trochę wyostrzyć czy pobudzić system. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że test był robiony w secie ponieważ w połaczeniu z innym interkonektem lub kablem głośnikowym prezentacja, któregoś z tych kabli może być całkiem inna. Jeżeli chodzi o niskie częstotliwości to były jak najbardziej uwidocznione i odpowiednie: dynamiczne, konturowe - przyjemne dla ucha tak naprawdę niczego nam nie brakowało jeżeli chodzi o ten przedział cenowy. Stereofonia na najwyżyszym poziomie i pięknie grające gitary basowe. Jak najbardziej polecamy te kable tylko w naszym odczuciu należy zwrócić uwagę w jakim systemie będą użyte.

Uwaga: Proszę pamiętać, że kable w każdym systemie mogą zachować się inaczej i mogą zaprezentować całkiem odmienne dźwięki i zostawić kompletnie inne odczucia. Dlatego każdej zainteresowanej osobie udostępniamy kable demo do odsłuchu, aby samemu przekonać się czy w swoim systemie audio wybrane kable się sprawdzą.

                                                                                                                                                                                                                  --- Andrzej z avcorp.pl

Testowane na sprzęcie:

  • Wzmacniacz: Cambridge audio CXA80
  • DAC: Cambridge audio CXN
  • Źródło: Cambridge audio CXC
  • Kolumny: Jean Marie Reynaud Bliss
  • Listwa sieciowa: Gigawatt PF1 Mk2 + kabel LC2 MK3+
  • Przewody zasilające: Furutech FP-3TS20 FI28(G)/FI38(G)
  • Przewód cyfrowy: Albedo digital Monocrystal


----------------------------------------------------------------------

P.S.

Ze względu na bardzo dużą ilość zapytań i próśb o możliwość wypowiadania się nt. zmian, które wnoszą użyte kable (nie tylko głośnikowe czy interkonekty, także HDMI czy kable Ethernetowe) w Waszych systemach audio w związku z tym, ruszamy z blogiem i dajemy możliwość tworzenia go wspólnie z nami. Jest to na pewno szansa na pomoc przy doborze okablowania dla innych osób szukających wskazówek, opinii czy swojego brzmienia. Prosimy o wysyłanie krótkich recenzji, opinii na nasz e-mail: blog@avcorp.pl, które zostaną umieszczone w sekcji Blog na naszej stronie.

Co byłoby mile widziane w wiadomości mejlowej:

  • krótka recenzja/opinia swoich odczuć
  • specyfikacja sprzętu na którym jest robiony odsłuch
  • zdjęcie (systemu audio, kabli)
Wszystkim zaangażowany i pomocnym z góry dziękujemy i zapraszamy do podzielenia się opinią :)
Show more entries from April 2018

Recommended

Supra Sword - banana /spades

Supra Sword - banana /spades

$888.90 - $1,490.58 incl. VAT
IdoSell Trusted Reviews
4.90 / 5.00 1660 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-03-17
great service
2023-12-18
Excellent service and order follow-up. Competitive prices too. Item arrived quickly and safely. A pleasure to do business with AVcorp. Highly recommended.
pixel