Choose your languageand country
Czech
German
English
Polish
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Kondycjoner sieciowy GigaWatt PC-4 EVO+ ver.'21 z przewodem GigaWatt
Kondycjoner sieciowy GigaWatt PC-4 EVO+ ver.'21 z przewodem GigaWatt
Kondycjoner sieciowy GigaWatt PC-4 EVO+ ver.'21 z przewodem GigaWatt
Kondycjoner sieciowy GigaWatt PC-4 EVO+ ver.'21 z przewodem GigaWatt

Kondycjoner sieciowy GigaWatt PC-4 EVO+ ver.'21 z przewodem GigaWatt

  • GIGAWATT PC-4 EVO+ jest flagowym modelem kondycjonera sieciowego i według wielu recenzentów jedną z najlepszych i najbardziej zaawansowanych konstrukcji tego typu na świecie.
286 895,00 Kč - 342 680,00 Kč
brutto / ks.
Po zakupie otrzymasz 4860 pkt.
Rozmiar
Szybkie zakupy 1-Click(bez rejestracji)
30 dni na darmowy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Gwarancja 2 roky

Kondycjoner sieciowy GigaWatt PC-4 EVO+ ver.'21 z przewodem GigaWatt

GIGAWATT PC-4 EVO+ jest flagowym modelem kondycjonera sieciowego i według wielu recenzentów jedną z najlepszych i najbardziej zaawansowanych konstrukcji tego typu na świecie.

To referencyjne urządzenie przeznaczone jest do zasilania urządzeń audio i video klasy Hi-End. PC-4 EVO+ i stanowi kwintesencję wieloletnich doświadczeń, badań i prac nad bezkompromisową konstrukcją kondycjonera sieciowego. PC-4 EVO+ nie tylko skutecznie zabezpiecza przed zakłóceniami i przepięciami występującymi w sieci zasilającej, ale przede wszystkim gwarantuje wyraźną poprawę jakości brzmienia i wyświetlanego obrazu zasilanych urządzeń.

Najistotniejsze różnice w porównaniu do PC-3 SE EVO+ :
– płytki drukowane o powiększonej grubości warstw
– filtry oparte o rdzenie High-Flux
– szyny dystrybucyjne z posrebrzanej, wysokoprzewodzącej miedzi (99,997%) o przekroju 45mm2
– dwubiegunowy wyłącznik hydrauliczno-magnetyczny firmy Carling Technologies
– dwubiegunowy przekaźnik wewnętrzny 6500W
– firmowe kondensatory o powiększonej pojemności
– powiększonej pojemności baterie kompensacyjne układów buforujących
– układy przepięciowe o zwiększonej wydajności
– gniazdo wejściowe C19
– dwanaście gniazd wyjściowych
– ultra sztywna, aluminiowa obudowa
– referencyjne nóżki antywibracyjne Rolling-Ball Isolation System
– terminal uziemienia
– przewód zasilający PowerSync ULTRA w standardzieBUDOWA


Wszystkie wewnętrzne elementy kondycjonera zamknięte zostały w ultra sztywnym, niemagnetycznym alumiiowym chassis.

W celu redukcji drgań przenoszonych na kondycjoner, jego obudowa została dodatkowo wytłumiona matą z kompozytu bitumiczno-polimerowego.

Całość konstrukcji spoczywa na referencyjnych, antywibracyjnych stopach wyposażonych w innowacyjne rozwiązanie – Rolling-Ball Isolation System. Jest to konstrukcja składająca się z dwóch części (zewnętrznej i wewnętrznej) wykonanych z litego aluminium, pomiędzy którymi znajdują się dwie bieżnie z kulkami. Zadaniem układu jest zminimalizowanie ilości punktów styku nóżki, a potem obudowy kondycjonera z podłożem, co w konsekwencji przekłada się na znaczną redukcję drgań mechanicznych, które negatywnie wpływają na elementy wewnętrzne kondycjonera degradując jego brzmienie. Dodatkowym elementem izolacyjnym, na którym spoczywa cała konstrukcja, jest firmowy elastomer o grubości 5mm.

Panel frontowy kondycjonera, wykonany jest z grubego płata aluminium lotniczego, którego powierzchnia po precyzyjnym wyfrezowaniu jest szorstkowana, a następnie anodowana w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym lub srebrnym.

PC-4 EVO+ posiada dwanaście, wysokiej jakości firmowych gniazd sieciowych GigaWatt ze stykami o dużej powierzchni. Mosiężne styki gniazd zostały fabrycznie poddane procesowi srebrzenia technicznego bez udziału metali pośrednich takich jak warstwa miedzi czy niklu, które mogłyby wprowadzać niekorzystną rezystancję szeregową i spadek napięcia. Powiększona powierzchnia styków oraz gruba warstwa srebra gwarantuje pewny kontakt z bolcami wtyków. Gniazda zostały dodatkowo poddane modyfikacji kriogenicznej oraz procesowi demagnetyzowania.

W centralnej części frontu umieszczony jest wyświetlacz LED wskazujący wartość napięcia wejściowego. Precyzyjny woltomierz charakteryzuje się odpornością na zniekształcenia oraz błędy pomiaru wywołane wyższymi harmonicznymi, nie generując jednocześnie żadnych zakłóceń, które mogłyby wpłynąć na pogorszenie jakości napięcia filtrowanego przez kondycjoner.
Wyświetlacz woltomierza standardowo ma kolor czerwony, na życzenie dostępny jest także kolor zielony, niebieski oraz biały.

Kondycjoner wyposażony jest także w dodatkowy układ sygnalizujący nieprawidłowe podłączenie urządzenia do sieci elektrycznej. Jego zadziałanie wskazuje umieszczona z tyłu czerwona dioda LED, informująca o niewłaściwej polaryzacji zasilania kondycjonera lub wadliwie podłączonym uziemieniu.


 

ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

Kondycjoner PC-4 EVO+ wyposażony jest w trzy niezależne gałęzie filtrujące, obsługujące oddzielne trzy sekcje, składające się z czterech gniazd każda.. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostosowano sposób filtracji każdej gałęzi do charakteru jej obciążenia, odmiennego dla różnych typów urządzeń – cyfrowych, analogowych, bądź odbiorników o dużym poborze prądu. Autonomiczne filtry pasywne pozwalają na izolację od zakłóceń generowanych przez połączone ze sobą urządzenia wykorzystujące wspólną linię zasilającą.

PC-4 EVO+ bazuje na nowej architekturze filtrów w których zastosowano najbardziej zaawansowane, bezkompromisowe podzespoły. Najważniejszą nowością są opracowanie od podstaw kondensatory przeciwzakłóceniowe, oraz baterie kompensacyjne układów buforujących, produkowane przez firmę Miflex, według ścisłych specyfikacji firmy GigaWatt.

W PC-4 EVO+ zastosowano innowacyjny, dwustopniowy system dystrybucji prądu, będący własnym opracowaniem firmy. Oparty jest on na masywnych szynach dystrybucyjnych trzeciej generacji, wykonanych z polerowanych sztab z beztlenowej miedzi OFHC C10100 o czystości 99.997%. Pierwszy stopień umożliwia bezstratną i równomierną dystrybucję napięcia do poszczególnych gałęzi filtrujących. Drugi stopień dostarcza prąd bezpośrednio do każdej pary gniazd wyjściowych poprzez połączenia zaciskane i skręcane oraz okablowanie wykonane przewodnikami o przekroju 4 QMM z posrebrzanej miedzi beztlenowej izolowanej teflonem FEP. Zastosowanie topologii połączeń w gwiazdę oraz wysoka przewodność i masywny przekrój poprzeczny rzędu aż 45 QMM każdej z szyn, zapewnia równomierny i stabilny rozkład mocy niezależnie od obciążenia poszczególnych wyjść kondycjonera.

Z uwagi na zwiększoną wydajność układów filtrujących, zmontowano je srebrnym lutowiem na masywnych obwodach PCB zawierających piętnastokrotnie większą ilość miedzi w porównaniu do standardowych płytek drukowanych. Dwuwarstwowe obwody drukowane posiadają niezwykle szerokie ścieżki przewodzące z posrebrzanej miedzi, której łączna grubość wynosi aż 550 mikrometrów. Tłumienie zakłóceń zapewniają filtrujące bloki typu RLC, zbudowane w oparciu m.in. o firmowe kondensatory filtrujące klasy Audio Grade oraz filtry bazujące na rdzeniach typu HF (High-Flux).

Najnowsza wersja PC-4 EVO+ posiada specjalne kondensatory – pojemniejsze i skuteczniejsze niż te zastosowane w niższych modelach. Kondensatory te produkowane są przez znaną i cenioną na specjalistycznym rynku audio firmę Miflex, według ścisłych specyfikacji GigaWatt.
W kondycjonerze zrezygnowano z użycia tradycyjnych elementów zabezpieczających, takich jak bezpieczniki topikowe czy termiczne, które dławiąc swobodny przepływ prądu do chronionych obwodów wywierają negatywny wpływ na brzmienie. Ochronę przeciwprzepięciową kondycjonera zapewnia blok startowy, w którym znajdują się iskierniki plazmowe, warystory UltraMOV nowej generacji oraz filtr wstępny. Jako zabezpieczenie przed przeciążeniem wykorzystano dwubiegunowy wyłącznik hydrauliczno-magnetyczny firmy Carling Technologies, który jest wytwarzany w USA na specjalne zamówienie według specyfikacji GigaWatta. Element ten pełni rolę układu kontrolującego wartość prądu przepływającego przez wewnętrzne obwody oraz funkcję głównego wyłącznika kondycjonera. Wszystkie te elementy współdziałając z prawidłowo wykonaną, współczesną instalacją elektryczną, gwarantują kompleksową ochronę przed przepięciami i przetężeniami.

Konstrukcja wewnętrznych elementów kondycjonera PC-4 EVO+ umożliwia przenoszenie obciążenia rzędu 25A w sposób ciągły (90A obciążalność chwilowa), oczywiście jeśli pozwoli na sieć zasilająca. Tak ogromna rezerwa jest potrzebna nie tyle do bezstratnego przenoszenia energii z sieci zasilającej, ale ze względu na ponadwymiarową rezerwę prądu przy obciążeniach chwilowych, impulsowych. Rezerwa prądowa to fundamentalna sprawa zwłaszcza przy zasilaniu potężnych końcówek mocy, które w szczycie obciążają linię zasilającą do wartości wielokrotnie przekraczających nominalne obciążenie. Jako główne wejściowe gniazdo zasilające wykorzystano złącze typu C19. Obciążalność ciągła kondycjonera o wartości 25A stanowi prawie trzykrotnie większą wartość niż typowa obciążalność podobnych urządzeń zasilających wykorzystujących popularne gniazdo w standardzie IEC.

Dla zapewnienia możliwie najwyższej odpowiedzi impulsowej, PC-4 EVO+ został wyposażony w podwójny układ buforujący z bateriami kompensacyjnymi klasy Audio Grade, według własnego opracowania. Układ zwiększa wydajność prądową przy obciążeniach nieliniowych jakie stanowią np. wzmacniacze mocy oraz niweluje różnice między mocą na wejściu i wyjściu kondycjonera. Pozwala to na niemal nieograniczone możliwości impulsowe, niespotykane w innych podobnych kondycjonerach pasywnych i nieosiągalne dla kondycjonerów aktywnych. Możliwości impulsowe PC-4 EVO+ przewyższają nawet wartości prądu czystej linii zasilającej bez dodatkowych urządzeń.

Standardowym wyposażeniem PC-4 EVO+ jest także DC Offset Blocker – układ eliminujący niepożądaną składową stałą sieci elektrycznej. Stała składowa jest zjawiskiem wysoce niekorzystnym i występuje niemal w każdej sieci elektrycznej. Objawia się niesymetrycznością sinusoidy napięcia przemiennego (niesinusoidalność) i ma negatywny wpływ na pracę wszelkich urządzeń wykorzystujących transformatory. Powodując podmagnesowanie ich rdzeni, prowadzi do zwiększonej głośności pracy transformatorów (buczenie), zmniejszenia sprawności zasilaczy, a w konsekwencji do pogorszenia brzmienia. DC Blocker pozwala na skuteczne wyeliminowanie tego zjawiska, nie powodując przy tym żadnej kompresji czy jakiegokolwiek innego negatywnego wpływu na dźwięk.WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

– Wyłącznik wyświetlacza woltomierza. Pozwala na wygaszenie wyświetlanych informacji.

– Kable zasilające; wyższe modele – PC-4 EVO+ standardowo wyposażony jest w przewód zasilający PowerSymc ULTRA o długości 1.5 m. W celu wykorzystania maksymalnego potencjału kondycjonera zalecane jest zastosowanie kabla sieciowego LS-1 EVO lub LS-2 EVO

– Gniazda wyjściowe w innym standardzie. PC-4 EVO+ wyposażony jest w gniazda sieciowe G-040 typu Schuko stosowane w większości krajów Europy. W celu skutecznego zabezpieczenia przed dostępem dzieci, gniazda G-040 mogą być wyposażone w zintegrowane przesłony przeciwporażeniowe (podwyższona ochrona przed dotykiem zgodna z VDE 0620Wszystkie produkty marki GigaWatt objęte są polisą ochrony przyłączonego sprzętu, której wysokość ubezpieczenia wynosi 1 000 000 zł. Polisa nie dotyczy Stanów Zjednoczonych i Kanady.

 

Specyfikacja:

Gniazda wyjściowe: EU (Schuko), US (Nema 5-20R), AU (AS/NZS 3112)
Napięcie zasilania: 220-240 VAC 50/60 Hz lub 110-120 VAC 50/60 Hz
Maksymalne obciążenie: 3 680 W
Prąd maksymalny (ciągły): 16 A
Pochłaniany udar prądowy: 22 000 A
Wymiary (szer. x głęb. x wys.) : 440 x 400 x 160 mm
Waga brutto: 16 kg

Specyfikacja techniczna
Symbol
GigaWatt PC-4 EVO+
Gwarancja
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Potrzebujesz pomocy?Masz pytania?
Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie,najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
IdoSell Trusted Reviews
4.90 / 5.00 1681 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-12
Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam bardzo
2024-07-12
Ok
pixel