Test kabli zasilających wypożyczonych do odsłuchu wykonane przez nasz serwis Avcorp: Wireworld Aurora oraz Supra Silver w wersji Individual.
Podesłane przez naszego Klienta.
SUPRA LoRad Silver SPC - Aniversary Edition wydany na 40-stolecie istnienia firmy Supra!.
Opatentowany przewód zasilający posrebrzany LoRad Silver SPC (LowRadiation) czyli niskie promieniowanie elektrycznych i magnetycznych pól prądu przemiennego. Kable LoRad chronią Twój sprzęt zarówno przed szumem radiacyjnym jak i przenikaniem fal radiowych.
Pod względem technicznym jest to ta sama konstrukcja jak standardowy, miedziany LoRad MkII, w którym nadrzędnym celem jest zminimalizowanie niekorzystnego wpływu wszelkiej radiacji na przewodnik, jak też odizolowanie otoczenia od zmiennego pola promieniującego od kabla.
Ukłonem dla audiofili jest posrebrzenie każdej z 320 żyłek o średnicy 0,10 mm, składających się na pojedynczy przewód.
Aby zapewnić ekranowanie ochronne kabel LoRad Silver musi być podłączony do uziemionego gniazdka.
Technologia ekranowania Supry jest opatentowana przez jej właściciela i głównego konstruktora Tommy`ego Jenving`a.
Przykłady zastosowania kabla Supra LoRad Silver SPC:
DLACZEGO wybrać SUPRĘ LoRad Silver SPC ?
Konstrukcja kabla zasilającego SUPRA LoRad Silver SPC opiera się na opatentowanej technologii ekranowania. LoRad to skrót od LowRadiation, czyli niskie promieniowanie. I właśnie ograniczenie do minimum wpływu promieniowania magnetycznych i elektrycznych pól prądu zmiennego było głównym celem twórców tego przewodu. Ochronę przed wpływem pól magnetycznych w przypadku przewodu LoRad Silver zapewnia skręcona forma żył, o krótkim skoku. Analogiczne rozwiązanie wykorzystywane jest np. w przypadku kabli transmisyjnych, wymagających dużej odporności na zakłócenia. Ograniczenie do minimum wpływu promieniowania magnetycznych i elektrycznych pól prądu zmiennego to gwarancja najwyższej jakości.
Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom LoRad Silver idealnie sprawdza się również jako okablowanie profesjonalnych systemów dźwiękowych.
Ochronę przed wpływem pól elektrycznych zapewnia ekranowanie. Przy czym należy rozgraniczyć ekranowanie i uziemienie.
Dla przykładu wnętrze samolotu poprzez swoją metaliczną powłokę jest prawie całkowicie ekranowane. Dlatego np. wyładowania elektryczne, kiedy samolot leci w chmurach burzowych nie stanowią zagrożenia dla pasażerów i elektroniki na pokładzie. Jednak samolot nie jest przecież uziemiony, ładunki elektryczne zgromadzone na jego powłoce nie odpływają do ziemi.
Podobne zjawisko występuje w przypadku samochodu, i to właśnie ono powoduje, że samochód jest bezpiecznym miejscem podczas burzy - nawet bezpośrednie trafienie pioruna w samochód nie jest niebezpieczne dla pasażerów. Taka zamknięta metaliczna powłoka nosi nazwę "klatki Faradaya" - i chroni bardzo skutecznie przestrzeń znajdującą się wewnątrz tego obszaru. Metaliczna warstwa stanowiąca ekran w kablu LoRad Silver jest właśnie tego typu "klatką".
Podobne formy ekranowania stosowane są np. w czułych urządzeniach elektronicznych nie posiadających połączenia galwanicznego z siecią elektroenergetyczną, a więc zasilanych z baterii, lub znajdujących się w obiektach ruchomych. Tak więc ekran kabla chroni przed polami elektrycznymi, a odpowiednio skręcone żyły chronią i zmniejszają emisję pól magnetycznych.
Zastosowanie kabli LoRad Silver w urządzeniach audio daje w efekcie czystszy dźwięk, o bardziej kontrolowanym basie, lepszej stereofonii i lepszym odbiorze przestrzeni. Dzięki niskiemu poziomowi promieniowania kabel ten może być umieszczany obok przewodów sygnałowych nie powodując zakłóceń przesyłanego sygnału. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom LoRad Silver idealnie sprawdza się również jako okablowanie profesjonalnych systemów dźwiękowych (takich jak studia nagrań czy zestawy estradowe) ale także precyzyjnego sprzętu pomiarowego, medycznego, czy laboratoryjnego. Kabel ten jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które są wrażliwe na działanie pola elektromagnetycznego. Naukowo udowodniono niekorzystny wpływ pola magnetycznego na rozwój komórek w ludzkim organiźmie!
Specyfikacja:
LoRad SPC, to giętki kabel złożony z 3 przewodów po 320 pojedynczych przewodów wykonanych z srebrzonej miedzi każdy. Przewód przeszedł pomyślnie test zginania 30.000 razy bez uszkodzeń.