LessLoss Bindbreaker
- Umieszczenie sprzętu na trzech nóżkach Bindbreaker zmniejsza wpływ efektów mikrofonowych w jego obwodach. Energia mikrowibracji wsiąka i jest absorbowana i rozpraszana przez Bindbreaker łatwiej niż odbija się od sprzętu.
LessLoss Bindbreaker
Umieszczenie sprzętu na trzech nóżkach Bindbreaker zmniejsza wpływ efektów mikrofonowych w jego obwodach.Energia mikrowibracji wsiąka i jest absorbowana i rozpraszana przez Bindbreaker łatwiej niż odbija się od sprzętu.
Rezultat: fantastyczna klarowność, niższy poziom szumów, większy kontur, lepsze obrazowanie, bardziej rozróżnialny bas, czyste i niepodbarwione wysokie tony oraz bogata średnica z melodyjnymi cechami. Muzyka wręcz odrywa się z głośnika.
Kilka pomysłów na zarządzanie mikrowibracjami
Po pierwsze, należy pamiętać, że mamy do czynienia z mikrowibracjami. Kiedy mówimy o mikrowibracjach, mówimy o wibracjach niemierzalnych. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie szkoły dla nóżek pochłaniających wibracje: rozwiązania gumowe i rozwiązania twarde. Skuteczność rozwiązań gumowych można zmierzyć, ale wynika to z faktu, że radzą sobie one z wibracjami o niskiej częstotliwości i dużej amplitudzie (takimi jak te występujące w transformatorach przemysłowych, pompach lodówek, pompach wodnych, generatorach itp. Mamy tu do czynienia z wibracjami o niewielkich rozmiarach, które mają wystarczającą częstotliwość, aby wpływać na różnice pojemności o tak małej naturze, że wywołują wrażenie rozmazania dźwięku, mimo że efekt ten pozostaje niemierzalny przy użyciu nawet dość wyrafinowanego sprzętu laboratoryjnego. Jest to trudne do uchwycenia podczas pomiarów, ale krytyczny odsłuch ujawnia, że wszystkie gumowe rozwiązania wprowadzają raczej mulistą lub spowolnioną jakość dźwięku, a to jest niepożądane. Bindbreaker należy do tej drugiej szkoły "twardych" rozwiązań.
Dwa unikalne kroki
Pod względem funkcjonalności Bindbreaker składa się z dwóch kroków. Mówiąc o wibracjach dowolnego rodzaju, zawsze występują tak zwane tryby wibracji. Tryby te mają swoje kierunki. Pierwszym zadaniem Bindbreakera jest spolaryzowanie mikrowibracji w taki sposób, aby tylko te normalne dla grawitacji były akceptowane przez stopę. (To dlatego gumowe nóżki nie brzmią dobrze, ponieważ oferują tłumienie rezonansu drgań w górę i w dół, w wyniku czego pewna część wibracji zawsze zostanie odbita z powrotem w górę do sprzętu). Ten pierwszy krok jest realizowany przez mechaniczne elementy zintegrowane z mniejszym sześciokątnym cylindrem na górze.
Mikrowibracje, z którymi radzi sobie Bindbreaker, mają charakter akustyczny. Wibracje akustyczne przemieszczają się znacznie szybciej przez stal niż przez włókna celulozowe słojów drewna. Górna, mniejsza część Bindbreakera jest przymocowana do dolnej części wyłącznie za pomocą twardej stali. Nie dochodzi do kontaktu drewna z drewnem. W ten sposób wszelkie wibracje, które dostają się do dużej stalowej śruby łączącej, zostały już spolaryzowane w naturze. Dzieje się tak dlatego, że docierają one do dużej stalowej śruby tylko w kierunku normalnym do grawitacji. Ponieważ te spolaryzowane mikrowibracje przemieszczają się bardzo szybko przez stal, natychmiast rozprzestrzeniają się przez ciasno połączoną grubą stalową płytę, która niemal natychmiast przewodzi wibracje do matrycy stalowych śrub na dole. Wszystkie stalowe śruby są w ścisłym kontakcie z włóknami drewna w większej dolnej części Bindbreakera.
Powodem, dla którego Bindbreaker ma sześciokątny kształt, jest to, że sześciokąt jest jedyną figurą naturalnie uformowaną przy maksymalnym zagęszczeniu okręgów. Chcemy maksymalnej gęstości, ponieważ chcemy uzyskać maksymalną warstwę graniczną między stalą a drewnem. Drewno zapewnia maksymalne tłumienie, a stal zapewnia niemal natychmiastowe przewodnictwo. W ten sposób te dwa etapy działają w tandemie, aby jak najszybciej odprowadzić mikrodrgania z dolnej części przekładni, bez możliwości ich powrotu w kierunku przekładni poprzez rezonans lub niedopasowanie impedancji. Bindbreaker jest pochłaniaczem wibracji tylko w jednym kierunku: najpierw tylko w bok, a następnie tylko w drewno. Wgłębiona płyta podstawy z twardego drewna na spodzie ma dodatkową i podrzędną funkcję dalszego tłumienia licznych stalowych sześciokątnych gniazd przycisków, ponieważ tworzą one małe wnęki rezonansowe. Co więcej, liczne wgłębienia, wyrównane z matrycą łbów śrub w dolnej części głównej konstrukcji Bindbreakera, znacznie zmniejszają mikrodrgania osiowe, dodatkowo zwiększając ogólną skuteczność rozwiązania.
Wyniki
Rezultat: fantastyczna klarowność, niższy poziom szumów, większy kontur, lepsze obrazowanie, bardziej rozróżnialny bas, czyste i niepodbarwione wysokie tony oraz bogata średnica z melodyjnymi cechami. Muzyka wręcz odrywa się z głośnika. Jeśli lubisz już kable zasilające z serii DFPC, a teraz także moduły Firewall, z pewnością pokochasz nóżki Bindbreaker. Być może jednym, choć niezbyt wymyślnym, sposobem na opisanie ich działania jest to, że działają "jak DFPC na sterydach". Nie znajdziesz tu podbarwień. Znajdziesz za to coraz więcej muzyki.
Rezultatem ich użycia jest to, że muzyka uwalnia się z ograniczeń głośnika. Prawie tak, jakby muzyka zabrzmiała zanim głośnik miał szansę się poruszyć. Tak szybko działa Bindbreaker. Mówimy tutaj o prawdopodobnie najbardziej subtelnej sztuce w całej kulturze audiofilskiej.
Nóżki antywibracyjne Bindbreaker nie są przeznaczone do stosowania z głośnikami. Należy ich używać pod źródłem dźwięku, pod przedwzmacniaczem i pod wzmacniaczami. Używaj ich pod zewnętrznymi zasilaczami oraz pod półkami i cokołami.
Specyfikacja Bindbreaker
- Do użytku pod dowolnymi komponentami o wadze do 100 kg.
- Zalecane są trzy nóżki Bindbreaker na komponent.
- Nie zaleca się przesuwania stóp Bindbreaker po umieszczeniu na nich sprzętu. Sprzęt należy położyć pionowo na wszystkich trzech stopkach Bindbreaker jednocześnie.