HiFi-Tuning Supreme³ Silver Fuse 5x20 mm bezpiecznik audio - srebro.
Najnowszy bezpiecznik Hifi-Tuning Supreme³ jest dalszym rozwinięciem starszego bezpiecznika Ultimate. Posiada czarną ceramiczną obudowę. Element topikowy i zaślepki wykonane są ze stopu 99% srebra i 1% złota.
Najwyższej klasy bezpiecznik do zastosowań w sprzęcie audio i kina domowego.
Najnowszy bezpiecznikHifi-Tuning Supreme³jest dalszym rozwinięciem starszego bezpiecznikaUltimate. Posiada czarną ceramiczną obudowę. Element topikowy i zaślepki wykonane są ze stopu 99% srebra i 1% złota.
Hifi Tuning Supreme³-Silver oferuje niespotykaną rozdzielczość i dynamikę. Ci ciekawe, przy użyciu w projektorach kina domowego widoczna jest poprawa obrazu.
Obudowa wykonana z ceramicznej rurki w kolorze czarnym. Zaślepki wykonane ze srebra z domieszką 1% złota. Przewodnik wykonany ze srebra z domieszką 1% złota. Bezpiecznik poddany obróbce kriogenicznej i procesowi WA Quantum. Bezpieczniki składane ręcznie w Niemczech.
Cena za 1 szt.
Więcej o bezpiecznikach audio:
Bezpieczniki w sprzęcie audio-wideo należą do najbardziej niedocenianych elementów. Te bardzo tanie odpowiedzialne są za przenoszenie całego prądu pobieranego z sieci. Większość miłośników audio zainwestowało już w drogie kable zasilające, a nawet gniazdka zasilające, pozostawiając tak ważny i zarazem niepozorny element jak bezpiecznik bez zmian.
Dzięki wymianie bezpiecznika, na modele specjalnie zaprojektowane do pracy w systemach audio / video można można osiągnąć znaczną poprawę jakości przy niewielkim wysiłku.
HiFi-Tuningoferuje bezpiecznikiSupreme³w trzech standardowych rozmiarach: 1. Dobrze znany standardowy bezpiecznik 5 x 20 mm, typowy dla wielu europejskich i japońskich urządzeń. 2. Amerykański bezpiecznik 6,3 x 32 mm, który często występuje w urządzeniach produkowanych w Stanach Zjednoczonych. 3. Bezpiecznik ochronny do montażu w uchwycie montowanym w skrzynce rozdzielczej o wymiarach 10,3 x 38 mm.
Aby znaleźć odpowiedni bezpiecznik, trzeba sprawdzić, jaki rozmiar jest zainstalowany w urządzeniu. Wartość bezpiecznika jest na kapslu, lub powinna być podana na urządzeniu - (np. 250 mA) i literami F (szybki), T (wolny). Przed otwarciem obudowy należy bezwzględnie wyciągnąć wtyczkę z gniazdka! W przypadku firmyHifi-Tuningistniejące bezpieczniki należy wymienić na bezpieczniki o tej samej wartości!
Bezpieczniki Hifi-Tuning naturalnie odpowiadają normie IEC 60127-2 dla wkładek topikowych z cienkich drutów i są zgodne z CE.
Za recenzję otrzymasz
20 pkt. w naszym programie lojalnościowym.
5
13
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować recenzję
5/5
Recenzja potwierdzona zakupem
W moim systemie lepiej sprawdziły się w kierunku "zaporowym". Bezpieczniki rewelacyjne, wcześniej miałem Aucharm nano. Miedziany hifi-tuning gra bez faworyzacji pasm, dynamicznie i przestrzennie.
Rzeczywiście poprawia wszystko. Bardzo ładna, czytelna średnica, poprawiła się namacalnie barwa instrumentów. Góra jest złocista i bardziej wyrafinowana. Bas nieco bardziej wypełniony. Brzmienie ogólnie uległo wyrafinowaniu - a jeszcze nie zmieniłem kierunkowości, więc może dziać się jeszcze więcej :)
Wybitny bezpiecznik. Dynamika wysokich lotów w skali mikro, bo makro ma prawie każdy. Wysoka rozdzielczość, przejrzystość, poukładana scena muzyczna, czytelny punktowy i silny bas. Średnica pasma nasycona składowymi lecz nie podbarwiona, pozostaje cały czas neutralna. Jeden z najlepszym tego typu gadzetów na rynku. W moim systemie lampowym efekty dużo lepsze niż ze słynnymi eserami czy verictumami. Mam również wersję cooper na cardasie. Bardzo zbliżony dzwiękowo do silvera, średnica nieco cieplejasza i złagodzone krawędzie pasma.
Mała rzecz, a cieszy ucho! :)
Moja opinia dotyczy wersji miedzianej, pozłacanej. W zależności od urządzenia, w którym zmienimy bezpiecznik, poprawa brzmienia będzie miała mniejszy bądź większy efekt, lecz zmiany są powtarzalne i jednoznacznie korzystne. U mnie najbardziej słyszalna poprawa miała miejsce po wymianie bezpiecznika w listwie filtrującej (Supra MD06 EU/SP MK 3.1), zadziwiająca spory efekt dała wymiana w transporcie CD (Jay's Audio CDT2 MK3), a relatywnie najsłabszy efekt w przetworniku DAC (Topping D70S MQA).
Co się zmienia? Bas jest mocniejszy i ma więcej masy, jakby tkanki tłuszczowej, ale bez obaw, nie traci konturów. Dynamika również nieznacznie się poprawia (w skali makro). Środek pasma jest lekko dogrzany, ale czytelny, słychać to głównie na wokalach, zwłaszcza kobiecych. Soprany wcale nie są grzeczne, wręcz lepiej rozciągnięte, ale gładkie i złociste. Ciekawe zmiany zachodzą w stereofonii: poprawia się zwłaszcza głębia oraz akustyka (efekt pogłosu).
Na koniec dwie rady: 1) bezpieczniki są ponoć kierunkowe - u mnie lepszy efekt dało skierowanie napisami i strzałką w kierunku pinu fazy w gnieździe IEC (na kapslu też jest oznaczenie - vide pierwsze zdjęcie produktu); 2) potrzebują się wygrzać - kilka dni co najmniej, najlepiej do tygodnia i żeby urządzenie audio było cały czas pod prądem.
Zdecydowanie polecam! W moim przypadku wymiana w transporcie CD dała lepszy efekt niż niekończące się poszukiwania idealnego interkonektu cyfrowego. ;)